Prowadząca: mgr Magdalena Paźniewska

Program zajęć dla grup 10 osobowych zawiera elementy, które od roku szkolnego 2016/2017 są wymagane przez Nową Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, czyli wstępna nauka pisania.

• Pierwszy etap zajęć to przygotowanie do diagnozy;
  • ćwiczenia usprawniające pracę dłoni;
  • pomiary napięcia mięśniowego;
  • "grafmany", czyli wzory do zachowania stabilności linii ciągłych;
  • ćwiczenia w pisaniu pod różnym kątem w celu uniknięcia dysfunkcji graficznych;
  • wzmożona praca nad usprawnieniem chwytów dłoni "piszącej";
  • przygotowanie do pisania w formatach oraz "liniuszach".

Zajęcia mają charakter zindywidualizowany i po pierwsze pozwalają wykryć ewentualne trudności i dysfunkcje, a następnie dzięki profesjonalnej diagnozie Centrum Terapii Pedagogicznej uzyskać maksymalną sprawność dziecka w dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

Rodzic po cyklu zajęć, około 11, otrzymuje diagnozę wstępną zawierającą rodzaj wykonanych ćwiczeń, stopień uzyskanej poprawności, zalecenia oraz ćwiczenia do dalszej pracy.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, koszt pojedynczych zajęć to 30 zł.

Za zajęcia, w których dziecko nie uczestniczyło, Rodzic nie ponosi opłaty.

Opłaty za zajęcia należy dokonywać na konto z dopiskiem GRAFOMOTORYKA/ IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA

ING BANK 73 1050 1575 1000 0022 6465 1999