Gimnastyka ogólnorozwojowa ma na celu podniesienie sprawności fizycznej, kondycji  i koordynacji ruchowej dzieci oraz kształtowanie prawidłowej postawy ciała.

Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej mają za zadanie rozwinąć w  dziecku cechy psychomotoryczne takie jak, orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks i spostrzegawczość.

Ćwiczenia prowadzone są w formie gier, zabaw oraz „ścieżki zdrowia“ wykorzystując elementy biegu, czworakowania, pełzania, skoku oraz rzutu. Dodatkowo pojawiają się ćwiczenia równoważne oraz ćwiczenia korekcyjne, które mają na celu korygowanie istniejących wad postawy u dzieci i nie dopuszczenie do powstania nowych.

Podczas zajęć dzieci mają do dyspozycji materace, piłki, woreczki, obręcze, kocyki, kręgle oraz ławki.

Gimnastyka ogólnorozwojowa wzmacnia organizm oraz umożliwia pozytywne rozładowanie napięć psychicznych dzieci  oraz powoduje obniżenie poziomu stresu. Podczas zajęć, dzieci kształtują wszystkie partie ciała, poprawią swoja kondycję, napełniają się energią na cały dzień i poprawią swoją sprawność fizyczną.

Gimnastyka kształtuje nie tylko ciało, ale i umysł wzbudzając w dziecku prawidłowe nawyki oraz rozwijając pozytywną postawę wobec aktywności fizycznej.