DOGOTERAPIA

Zajęcia prowadzone w ramach miesięcznej opłaty za przedszkole.

Program zajęć 2017/2018

W przedszkolu dzieci lubią bawić się i właśnie przez zabawę z atrakcyjnym kompanem jakim jest pies, można przekazać bardzo dużo ważnych informacji, dotyczących postępowania ze zwierzakiem. Będą to również zajęcia ogólnorozwojowe, bo nic nie rozwija lepiej dziecka jak ruch z pozytywnymi emocjami.:)

Bawimy się i uczymy !

program zajęć :

1.      Witaj piesku poznanie się z Toffi i Lolą. Pokazanie rasy Golden Retriever, zapoznanie się z psimi gadżetami. Podstawowe wyposażenie psa. Co każdy piesek mieć powinien.       Zabawa! Zabawa! Zabawa!

2.       Pokaz psich umiejętności. Jaki piesek, gdzie może być pomocny. Psy w życiu codziennym. Wyprowadzanie pupila na smyczy. Czy to łatwa sprawa?

3.      Ciężkie pieskie życie w trakcie choroby - wizyta u weterynarza. W jakim celu raz do roku piesek musi odwiedzić gabinet weterynarii.  Jak należy zachować się w trakcie wizyty.

4.      Psia gimnastyka Co trzeba robić żeby być w formie. Tunele, taśmy, slalomy i inne tory przeszkód - instruktor cztery łapy.

5.      Nietypowe prace manualne. Ćwiczenia małej motoryki.

6.     Musimy się poznać - zabawy integracyjne. Pies musi poznać nas i otoczenie dlaczego?

7.      Matematyka. Czy pies może przybić piątkę? Czy z ogonem czy bez? Ile waży Toffi? Ile jest kości w ciele ?

8.      Spostrzegawczość. Czy każdy pies ma ogon dwie ręce i dwie nogi a może cztery nogi? Czym się różnimy od psów?

9.      Wizyta w psim SPA. Zabiegi pielęgnacyjne o których musimy pamiętać. Jak dbać o psa żeby był zdrowy.

10.                       Lubimy prezenty. Własnoręczne zabawki dla naszego pupila.

11.                       Nauka komend. Dzieci same wybierają komendy. Czy psy rozumieją naszą mowę. Jak wytłumaczyć o co chodzi.

Kolejność  zajęć oraz tematy mogą ulec zmianie ze względu na grupę i umiejętności.