Aikido to perfekcyjny system samoobrony stworzony przez Morihei Ueshibę na bazie technik starych szkół jiu-jitsu, ken-jitsu, aiki-jitsu, yari-jitsu i innych.

Morihei Ueshiba dokonał syntezy technik oraz twórczo je przemodelował tworząc nowy styl walki. Aikido to sztuka walki opierająca się na wykorzystywaniu siły przeciwnika, zawierająca techniki dźwigni, rzutów, uderzeń oraz elementy walki mieczem (bokken) i kijem (jo).

Poza treningami w pełnym wymiarze na macie, prowadzimy również zajęcia rekreacyjno- ruchowe dla najmłodszych dzieci w przedszkolach (nie wprowadzamy nauczania technik walki) pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń i zabaw pomagamy dzieciom prawidłowo rozwijać sprawność psychomotoryczną oraz dyscyplinę i szacunek wobec starszych.

Proponowane zajęcia niosą ze sobą wiele korzyści dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mają na celu rozwój koordynacji ruchowej, ogólnej sprawności fizycznej, wytrzymałości, gibkości oraz zwinności. Przygotowują dzieci do późniejszych wymogów szkolnego wychowania fizycznego. Ponadto, poprzez panującą na zajęciach atrakcyjną dla dzieci otoczkę sztuk walki (strój trenera, zasady panujące na zajęciach) - doskonale uczą współdziałania w grupie, pomagają dziecku rozwijać nawyki samodoskonalenia się, kładą nacisk na rozwój asertywności oraz wzajemnego szacunku. Stanowią doskonałą okazję do rozładowania nadmiaru energii, którą dysponują dzieci w wieku przedszkolnym.

Więcej informacji o aikido:  www.kmaa.pl

REGULAMIN PŁATNOŚCI

1. Czesne za miesiąc zajęć wynosi 40,00 zł. Opłata jest zryczałtowana i stała w każdym z miesięcy roku szkolnego. Nie podlega negocjacji w przypadku niepełnej frekwencji dziecka na zajęciach.
  2. Opłata obejmuje 1 trening w tygodniu, minimum 3 w miesiącu. TNAA nie odpowiada za treningi wypadające z grafiku z powodu świąt lub uroczystości przedszkolnych.
  3. Opłatę należy regulować do dnia 10-go każdego miesiąca, przelewem na konto:

Odbiorca: Tomasz Nowak Akademia Aikido, ul. Górczewska 27/3, Poznań

Tytuł: Przedszkole "Złote Krople", imię i nazwisko dziecka, opłacany miesiąc zajęć.

4. W przypadku zaległości w opłatach dłuższej niż miesiąc TNAA zastrzega sobie prawo do nie wpuszczenia dziecka na dalsze zajęcia do czasu uregulowania zaległych   składek.

5. Zwolnienie z opłaty miesięcznej są dzieci, które w danym miesiącu nie uczęszczały na żadne z zajęć aikido. W takim przypadku dokonana opłata jest przenoszona na następny miesiąc lub zwracana w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w dalszych zajęciach. W przypadku tylko jednej obecności dziecka na zajęciach w danym miesiącu opłata wynosi 10,00 zł. Frekwencja powyżej jednych zajęć w miesiącu wiąże się z pełną opłatą.

Instruktor: Michał Bubel (1 dan Aikido Kobayashi Ryu)

Urodzony w maju 1996r. Student AWF Wrocław. Trenuje aikido od 2006 roku, od początku zafascynowany tą sztuką walki. Jest jednym z najstarszych uczniów Wrocławskiego oddziału "Konecki & Matusiak Akademia Aikido" (www.kmaa.pl). Uczestnik wielu obozów, szkoleń, staży oraz egzaminów prowadzonych przez swoich mistrzów. W 2009 r. dzięki swojemu zaangażowaniu i umiejętnościom otrzymuje propozycje od sensei Tomasza Nowaka asystowania na treningach dzieci i zwiększa częstotliwość treningów. Od tamtego czasu nieprzerwanie poprawia swój warsztat oraz umiejętności pracy z dziećmi. W 2015 roku zdaje egzamin na stopień
mistrzowski 1 dan przed mistrzem Grzegorzem Koneckim. Obecnie jest młodym, pełnym pasji instruktorem uczącym aikido w kilku miejscowościach
Dolnego Śląska. Jego podopieczna po roku treningów zdobyła złoty medal na Gali Aikido KMAA w 2015 roku we Wrocławiu.

Warto też wspomnieć, że trener Michał zaczynał swoja przygodę z aikido jako 10 letni chłopiec w grupie dzieci, więc doskonale zna atmosferę zajęć widzianą "z drugiej strony barykady". To czyni Go instruktorem wyjątkowo empatycznie nastawionym do młodych zawodników. Jest osobą otwartą, asertywną i świetnie dogadującą się z dziećmi.