sensoplastyka

Już od października rusza nowy cykl zajęć prowadzonych przez wykwalifikowane trenerki: Panią Sonię Gizę i Karolinę Dudek. Zajęcia prowadzone będą w każdej grupie przedszkolnej, raz w miesiącu i są bezpłatne.

Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100lat.

Naszym celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym.
Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych:-)

Sensoplastyka® jest zastrzeżonym znakiem towarowym.
Właścicielem znaku Sensoplastyka®  jest Inkubator Inspiracji Pracowania Twórczej Edukacji i Rozwoju.

child painting with hands and playing with colours

Sensoplastyka® pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka …

Sensoplastyka® wpływa na stymulację wszystkich zmysłów:

• węchu
  • wzroku
  • dotyku
  • słuchu
  • smaku

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

źródło: http://inkubatorinspiracji.pl/sensoplastyka-dla-dzieci-0-100/